Σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού Unlocking Futures

Ο 21ος αιώνας θα φέρει σαρωτικές αλλαγές στην εργασιακή ζωή όλων μας. Η 4η βιομηχανική επανάσταση και ο αυτοματισμός θα οδηγήσουν επαγγέλματα στην αφάνεια, ενώ άλλα νέα θα αναδυθούν. Ταυτόχρονα, το εκπαιδευτικό μας σύστημα βρίσκεται σε μία μεταβατική φάση και οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές.

Ο εκπαιδευτικός οργανισμός ΟιδαΝικώ, έχοντας πάντα ως προτεραιότητα την πλήρη ενημέρωση των γονέων και μαθητών του, διοργανώνει σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου στις 17.00 στο Grand Hotel, στο οποίο ο Σύμβουλος Σταδιοδρομίας Πάνος Σταυρόπουλος θα μας πληροφορήσει τόσο για το νέο τοπίο  στον εργασιακό τομέα και τις δεξιότητες που απαιτούνται όσο και για τον Ακαδημαϊκό χάρτη, τις προοπτικές των σχολών, τα μεταπτυχιακά και τους δρόμους που ανοίγονται.