40 υποτροφίες στο ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο για μαθητές Β' και Γ΄Λυκείου

Για 6η συνεχή χρονιά το ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο προσφέρει 40 υποτροφίες σε μαθητές Β’ και Γ’ Λυκείου για το νέο σχολικό έτος 2019 – 2020. Εξασφάλισε μία θέση στο καλύτερο φροντιστήριο! Κέρδισε υποτροφία για τη φοίτησή σου.

Αναδεικνύουμε & επιβραβεύουμε τους άριστους!

Με μία αδιάβλητη διαδικασία ίδια με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις (καλυμμένα με αυτοκόλλητα τα ονόματα των υποψηφίων, τρίωρη εξέταση, δύο καθηγητές/ βαθμολογητές, επαναβαθμολόγηση από τρίτο βαθμολογητή σε περίπτωση βαθμολογικής απόκλισης και αποσφράγιση των ονομάτων των υποτρόφων ενώπιον Επιτροπής Γονέων) προσφέρουμε συνολικά 20 υποτροφίες ως εξής:

Για Ανθρωπιστικές Σπουδές: 8

• 1ος Ανθρωπιστικές 100%
  • 2ος Ανθρωπιστικές 75%
  • 3ος - 4ος Ανθρωπιστικές 50%
  • 5ος - 8ος Ανθρωπιστικές 25%

Για Θετικές Σπουδές: 12

• 1ος Θετικές 100%
  • 2ος - 3ος Θετικές 75%
  • 4ος - 6ος Θετικές 50%
  • 7ος - 12ος Θετικές 25%

Οι συμμετέχοντες διαγωνίζονται σε μέρος της ύλης της Α΄ Λυκείου σύμφωνα με το αναλυτικό πρόγραμμα του Υπουργείου Παιδείας. Τα μαθήματα που διαγωνίζονται οι μαθητές είναι τα εξής:

• Ανθρωπιστικές Σπουδές: Αρχαία Ελληνικά, Νεοελληνική Γλώσσα
  • Θετικές Σπουδές: Άλγεβρα, Φυσική

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 14/06/2019 στον χώρο του φροντιστηρίου. Οι μαθητές δηλώνουν συμμετοχή στη γραμματεία του φροντιστηρίου μας έως τις 12/06/2019. Η ακριβής ύλη του διαγωνισμού και η ακριβής ώρα προσέλευσης δίνονται από τη γραμματεία κατά την υποβολή της αίτησης. Η ανακήρυξη των υποτρόφων θα γίνει στις 18/06/2019.

Πάντα στο πλευρό των μαθητών που έχουν θέληση να πετύχουν!

Ως εκπαιδευτικός φορέας κρίνουμε σημαντικό να παρέχουμε ίσες ευκαιρίες μόρφωσης σε όλους τους μαθητές. Γι’ αυτό δημιουργήσαμε πρόγραμμα υποτροφιών με κοινωνικά κριτήρια για μαθητές που θα φοιτήσουν στη Γ΄Λυκείου. Παρέχουμε οικονομικές ελαφρύνσεις στα δίδακτρα 20 μαθητών της Γ΄ Λυκείου. Ο σχεδιασμός περιλαμβάνει τη χορήγηση:

• 4 υποτροφιών με 50% κάλυψη των διδάκτρων
  • 6 υποτροφιών με 40% κάλυψη των διδάκτρων
  • 10 υποτροφιών με 30% κάλυψη των διδάκτρων.

Τα κριτήρια βασίζονται σε συγκεκριμένη μοριοδότηση και οι υποτροφίες δίνονται στους μαθητές που συγκεντρώνουν τα περισσότερα μόρια. Για αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τα κριτήρια μοριοδότησης απευθυνθείτε στη γραμματεία του φροντιστηρίου μας. Η υποβολή των αιτήσεων και των σχετικών δικαιολογητικών θα γίνει μέχρι τις 12/06/2019 στη γραμματεία του φροντιστηρίου μας. Η ανακήρυξη των υποτρόφων θα γίνει στις 14/06/2019.